Anasayfa

TEKNOLOJİ VE İNOVASYON MERKEZİ (SEYTİM)

Teknoloji ve İnovasyon Merkezi (SEYTİM),

Teknoloji ve girişimcilik alanında gençleri geliştirmek hedefiyle Seyhan Belediyesi tarafından kuruldu.

Merkezde, ekipman ve altyapı desteğiyle eğitim modelleri geliştiriliyor, yenilikçi fikirlerin üretilmesine imkân tanınıyor.

SEYTİM, her yaştan vatandaşın teknolojik gelişmeleri yakından takip edeceği, eğitim alabileceği, yenilikçi fikirler üreteceği, bu fikirleri hayata geçirebileceği bir merkez olarak faaliyetlerini sürdürüyor.

Merkez sayesinde gençler ve çocuklar, bilimi, sanatı ve gelişen teknolojiyi takip edebiliyor, projeler üretebiliyor ve yetenekleri doğrultusunda faaliyetlerde bulunabiliyor.

SEYTİM’de, programlama, bilişim teknolojileri uygulama, havacılık ve uzay, Genç Dostu Şehirler Proje ve Fikir Yarışması girişimcilik, robotik kodlama uygulama, elektrik/ elektronik uygulama, medya ve film, epoksi uygulama, cam füzyon, tasarım ve tekstil atölyesi, elektronik proje ve robotik kodlama laboratuvarı, imalathane, proje hazırlık sınıfı, e-spor arenası, çok amaçlı salon yer alıyor.

Alman Uluslararası İşbirliği Kurumu’nun hibe desteğiyle merkezin çatısına kurulan yenilikçi tarım uygulamaları serasında yurttaşlara tarım teknolojileri eğitimi veriliyor.

Merkezdeki proje ekipleri, “BİLGE 01” adlı bilgisayarı üretti. Proje ekibi, bilgisayarın üst versiyonunu üretmek için çalışmalara başladı.