Anasayfa

Eğitim ve Kültür

ENSTİTÜ İSTANBUL İSMEK

ENSTİTÜ İSTANBUL İSMEK

İstanbul’un 39 ilçesinde 141 eğitim merkeziyle 18-30 yaş arasındaki gençlere mesleki ve teknik eğitimden sanat eğitimine, yabancı dilden müzik eğitimine, bilişim teknolojilerine kadar pek çok farklı alanda eğitimler veriyor.
GÖKKUŞAĞI YABANCI DİL EĞİTİM MERKEZİ

GÖKKUŞAĞI YABANCI DİL EĞİTİM MERKEZİ

Sosyal destek alan ailelerin 15-25 arasındaki çocukları başta olmak üzere başkentli gençlerin İngilizce öğrenmesi amacıyla Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Seda Yekeler Eğitim Vakfı işbirliğiyle hizmete sunuldu.
İZMİR SİNEMA OFİSİ

İZMİR SİNEMA OFİSİ

İzmir’i sinema sektörünün merkezlerinden biri hâline getirmek, İzmir’deki film yapım projelerinde kolaylaştırıcılık rolünü üstlenmek amacıyla İzmir Vakfı ve İzmir Büyükşehir Belediyesi ortaklığıyla kurulmuş bir hizmet merkezidir.
STÜDYO NİLÜFER /  DİJİTAL İÇERİK STÜDYOSU

STÜDYO NİLÜFER / DİJİTAL İÇERİK STÜDYOSU

“Yeni Nesil Nilüfer” anlayışıyla Nilüfer Belediyesi tarafından kuruldu. Stüdyoda, görsel programların çekildiği 65 metrekarelik stüdyo alanı, podcast kayıtlarının yapıldığı sekiz metrekarelik ses kayıt alanı yer alıyor.
PIRLANTA MERKEZLERİ

PIRLANTA MERKEZLERİ

Pırlanta Merkezleri, Eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak amacıyla Buca Belediyesi tarafından açıldı.
ALAN KADIKÖY

ALAN KADIKÖY

Kadıköy Belediyesi, Kadıköy Tiyatrolar Platformu’nun ve tiyatrocuların görüş ve önerilerini dikkate alarak dünya standartlarında bir projeyi hayata geçirdi.
BORNOVA KÜLTÜR ADASI

BORNOVA KÜLTÜR ADASI

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Bornova Belediyesi, Hizmet Sektörü Çalışanları Eğitim ve Dayanışma Derneği (HİSÇED), Dünya Kenti İzmir Derneği (DİDER) ve Levantenler Derneği işbirliğiyle hayata geçirilen bir projedir.
OKU AVCILAR DİJİTAL KÜTÜPHANESİ

OKU AVCILAR DİJİTAL KÜTÜPHANESİ

Türkiye’nin ilk dijital kütüphanesidir. Avcılar Belediyesi’nin hayata geçirdiği dijital kütüphane, 2020 yılından bu yana hizmet veriyor.
İKİ ELİN SESİ VAR ÇOCUK VE GENÇLİK SENFONİ ORKESTRASI

İKİ ELİN SESİ VAR ÇOCUK VE GENÇLİK SENFONİ ORKESTRASI

İki Elin Sesi Var Çocuk ve Gençlik Senfoni Orkestrası, Tepebaşı Belediyesi bünyesinde kuruldu. Orkestra, 7-17 yaş arasındaki 130 çocuk ve genç ile birlikte çalışmalarına başladı.
TÜRKİYE AKADEMİ

TÜRKİYE AKADEMİ

Sarıyer Belediyesi’nin eğitim kurumu Sarıyer Akademi’yle İzmit Belediyesi’nin eğitim kurumu Çınar Akademi işbirliğiyle “Türkiye Akademi” adlı örnek bir model oluşturuldu.
BECERİ TEMELLİ EĞİTİM MERKEZLERİ

BECERİ TEMELLİ EĞİTİM MERKEZLERİ

Yenişehir Belediyesi’nin Erken Çocukluk Gelişimi Projesi kapsamında kuruldu. Merkezlerde, 3-6 yaş arasındaki çocuklar için beceri temelli, bireyselleştirilmiş bir eğitim programı uygulanıyor.
AENEAS KÜLTÜR ROTASI

AENEAS KÜLTÜR ROTASI

Türkiye’de Kuzey-Batı Ege Denizi’nin kıyısındaki Antandros Antik Kenti’nden başlayan, İtalya’nın Latium sahiline kadar uzanan arkeolojik bir güzergâhtır. Rota, Romalı şair Vergilius tarafından yazılan Aeneid destanından uyarlandı.