Anasayfa

Sağlıklı Yaşam ve Beslenme

KANTİN DESTEĞİ

KANTİN DESTEĞİ

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal yardım alan yurttaşların ilkokula giden çocuklarının okulda yeterli ve sağlıklı beslenebilmesi için hayata geçirdiği bir uygulamadır.
SÜT KUZUSU

SÜT KUZUSU

İzmir Büyükşehir Belediyesi, bu proje kapsamında İzmir’in 30 ilçesinde 1-5 yaş arasındaki 113.000 çocuğa her ay sekiz litre süt ulaştırılıyor.
HALK EGE ET

HALK EGE ET

Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin iştirakidir. Halk Ege Et, yurttaşlara güvenilir ve ekonomik ürünler (et, süt, süt ürünleri, diğer ürünler) sunuyor. Halk Ege Et’in Aydın’daki ve İzmir’deki 14 marketi kaliteyi ön planda tutuyor.
SAĞLIKLI YAŞAM MERKEZİ

SAĞLIKLI YAŞAM MERKEZİ

Sağlıklı Yaşam Merkezi, Yurttaşları sağlıklı yaşama ve spora teşvik etmek amacıyla Çanakkale Belediyesi tarafından hayata geçirildi.
TIP MERKEZİ

TIP MERKEZİ

Türkiye’nin SGK anlaşmalı ilk belediye hastanesidir. Merkez, yurttaşların sağlık hakkını korumak, sağlık hizmetine kolay ve ücretsiz erişimi sağlamak amacıyla Maltepe Belediyesi tarafından kuruldu.
NİLÜFER GIDA LIVING LAB.

NİLÜFER GIDA LIVING LAB.

Nilüfer Gıda Living Lab. projesinin amacı, yerel üreticileri desteklemek, kaynakları etkin kullanmak, yurttaş odaklı, çevre dostu ve yenilikçi yaklaşımlarla sürdürülebilir kentsel gıda sisteminin planlanmasını ve yurttaşların “GIDA 2030” politikası öncelikleri doğrultusunda sağlıklı gıdaya erişimini sağlamaktır.
ÖĞRENCİ’YE

ÖĞRENCİ’YE

Öğrenci’Ye uygulaması, Turizm Restoran Yatırımcıları ve Gastronomi İşletmeleri Derneği (TURYİD) ve Beşiktaş Esnafları Derneği işbirliğiyle Beşiktaş Belediyesi tarafından başlatıldı.
CORDELION GASTRONOMİ VE MUTFAK SANATLARI MERKEZİ

CORDELION GASTRONOMİ VE MUTFAK SANATLARI MERKEZİ

Cordelion Gastronomi ve Mutfak Sanatları Merkezi, Karşıyaka Belediyesi ve Yaşar Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü işbirliğiyle 2023 yılında hayata geçirildi.
BESLENME SAATİ

BESLENME SAATİ

Beslenme Saati Uygulaması, Çocukların bir öğün sağlıklı gıdaya ücretsiz erişmesi için Beylikdüzü Belediyesi tarafından başlatıldı.