Anasayfa

Toplumsal Dayanışma

ASKIDA FATURA

ASKIDA FATURA

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Askıda Fatura, pandemi döneminde başlatılan bir yardımlaşma kampanyası ve kent dayanışması hareketi olarak öne çıkıyor.
BAŞKENT KART

BAŞKENT KART

Türkiye’nin en kapsamlı şehir kartı olma özelliği taşıyor, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin hizmetlerinden Ankaralıların kolayca yararlanmasını sağlıyor.
İZMİR95

İZMİR95

Hamilelik döneminden başlayarak annelerin ve 0-3 yaş arasındaki çocukların gelişimine destek sağlayan, pilot bölge olarak belirlenen Konak, Menemen, Tire ve Menderes’te ev ziyaretleriyle başlatılan bir projedir.
HALKIN ESNAFI

HALKIN ESNAFI

Bilecik Belediyesi’nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle hayata geçirdiği, yurttaşlarla esnaf arasında köprü kuran bir dayanışma projesidir.
EDİRNE İMECE

EDİRNE İMECE

İhtiyaç sahibi yurttaşlarla bağışçıları dijital bir platformda buluşturuyor. Edirne İmece platformu aracılığıyla eşya, gıda, kitap, sokak hayvanları için mama bağışlanabiliyor, ihtiyaçlarla ilgili yardım talebi oluşturulabiliyor.
ÇAMAŞIR KAFE

ÇAMAŞIR KAFE

Seyhan Belediyesi’nin hayata geçirdiği Çamaşır Kafe’de, çamaşır yıkama, kurutma ve ütüleme hizmetinin yanı sıra ücretsiz WiFi ve mini kütüphane de bulunuyor, gençlere ders çalışma olanağı da sağlanıyor.
KOMŞU KART

KOMŞU KART

Çevreyi ve doğal kaynakları korumak, Şişli’de çevre farkındalığını yükseltmek amacıyla başlatılan bir uygulamadır. Uygulamayla, geri dönüştürülebilecek evsel atıklar toplanıyor.
GÖNÜLLÜ EVLERİ

GÖNÜLLÜ EVLERİ

Mezitli Belediyesi, projeyle sivil inisiyatifi ve sosyal belediyeciliği güçlendirmeyi hedefliyor. Beş farklı çalışma grubunda (kadın, çocuk ve gençlik, yaşlı, engelli, halkla ilişkiler) gönüllü yurttaşların hizmet verdiği bir projedir.