BEŞİKTAŞ BELEDİYESİ CAN DOSTLARINI YALNIZ BIRAKMIYOR

BEŞİKTAŞ BELEDİYESİ CAN DOSTLARINI YALNIZ BIRAKMIYOR
Beşiktaş Belediyesi, Koronavirüs’e karşı mücadele edilen bu zor günlerde can dostlarını yalnız bırakmıyor. Komşularından gelen ihbarları değerlendirerek “Sokak Hayvanları Ambulansı” ile yardıma muhtaç sokak hayvanlarının yardımına koşuyor.
Koronavirüs ( Covid-19) tüm dünyada hızla yayılmaya devam ederken sokak hayvanlarının hayatını da olumsuz etkiledi.  Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat bütün komşularımıza yardım ettiğimiz bu günlerde sokakta yaşayan can dostlarını da unutmadıklarını belirtti.  Beşiktaş Belediyesi’ne bağlı Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri salgın nedeniyle iş yerlerinin kapanması ve vatandaşların ‘Evde kal’ çağrılarına uyması nedeniyle yeterli besin alamayan sokak hayvanlarına sürekli olarak mama, yem ve su takviyesi yapmaya devam ediyor. Ayrıca komşularından gelen ihbarları da değerlendiren ekipler ‘Mobivet’ Sokak Hayvanları Ambulansı ile olay yerine giderek can dostlarını uzman veteriner hekimleri tarafından tedavi altına alıyor. Evinin önünde beslediği can dostuna bakan bir Beşiktaş sakini yardımlarından ötürü belediye ekiplerine teşekkür ederek şu ifadeleri kullandı:
Beşiktaş Belediyesi de bu süreçte tam donanımlı hayvan ambulansıyla sokaktaki can dostlarına hizmet veriyor. Vatandaşlardan gelen ihbarları anında değerlendiren Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri en kısa zamanda olay yerine giderek yardıma ihtiyacı olan hayvana müdahale ediyor. Tam donanımlı hayvan ambulansında müdahalede bulunulan sokak hayvanları gerekli durumlarda Beşiktaş Belediyesi Rehabilitasyon Merkezi’nde tedavileri gerçekleştiriliyor.
Whatsappta Paylas Twitterda Paylaş