BEŞİKTAŞ'TA ‘HALK SAĞLIĞI DİJİTAL YÖNETİM MERKEZİ’ HİZMETE BAŞLADI!

4/30/2020 | SOSYAL BELEDİYECİLİK UYGULAMALARI - TEKNOLOJİ VE DİJİTAL HİZMETLER
BEŞİKTAŞ'TA ‘HALK SAĞLIĞI DİJİTAL YÖNETİM MERKEZİ’ HİZMETE BAŞLADI!
BEŞİKTAŞ’TA VİRÜSE KARŞI MÜCADELEDE YENİ DÖNEM!
‘HALK SAĞLIĞI DİJİTAL YÖNETİM MERKEZİ’ HİZMETE BAŞLADI!
Beşiktaş Belediyesi, KORONAVİRÜS salgının artmasıyla birlikte yapılan çalışmaların tek bir merkezden yürütüleceği ‘Halk Sağlığı Dijital Yönetim Merkezi’ni hayata geçirdi. Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat; Afet, salgın, deprem ve halk sağlığını ilgilendiren durumlarda merkezin aktif olarak çalışacağını belirtti.
Dünyada KORONAVİRÜS salgının başlamasıyla birlikte okullarda ve tüm ilçede dezenfekte çalışmalarına başlayan, online sistemleri hizmete sunan ve bu kapsamda kriz merkezi oluşturan Beşiktaş Belediyesi’nin virüs salgınına karşı mücadelesi Başkan Rıza Akpolat’ın önerisiyle yeni bir boyut daha kazandı. Akpolat, Beşiktaş'ta hizmete başlayan ‘Halk Sağlığı Dijital Yönetim Merkezi’nde salgın tehdidine karşı sürdürülen mücadelenin tek bir merkezden yönetileceğini ifade etti ve sözlerine şu şekilde devam etti:
‘’Dünyada Yeni Koronavirüs haberleri yayılmaya başladığı günlerden itibaren pek çok çalışmayı hayata geçirdik. Beşiktaş Belediyesi olarak Ocak ayının sonunda, okullarımızda dezenfektan çalışmalarına başladık ve Kriz Merkezimizi kurduk. Online hizmetlerimizi geliştirdik. Gündemde bile değilken, ileri yaştaki komşularımız için hijyen setlerimizi hazırladık. Şimdi yeni bir aşamadayız! Salgın tehdidine karşı sürdürdüğümüz mücadeleyi, Halk Sağlığı Dijital Yönetim Merkezi üzerinden ilerleteceğiz. Afet, salgın, deprem ve halk sağlığını ilgilendiren hallerde çalışacak dijital altyapıya sahip bu merkezde, kriz iletişimi, uygulama ve kurumlar arası koordinasyonu tek elden yürüteceğiz. Tüm ilçemizin verisi buraya akacak, işlenecek, risk grupları ve alanları belirlenecek. Bu sayede, çok daha etkin hareket edeceğiz. Ben de, tüm birimlerimizin koordinasyonunu gece gündüz bu merkez üzerinden sürdüreceğim.
Biz buradayız, görevimizin başındayız. Aklın, bilimin ve teknolojinin ışığında; inanıyorum ki, hep birlikte başaracağız.’’
 
Whatsappta Paylas Twitterda Paylaş