BOLU BELEDİYESİ COVID-19 TEHLİKESİNE KARŞI HALKININ YANINDA

5/3/2020 | SOSYAL BELEDİYECİLİK UYGULAMALARI
BOLU BELEDİYESİ COVID-19 TEHLİKESİNE KARŞI HALKININ YANINDA

Bolu Belediyesi’nden 12.198 koli gıda yardımı

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan;

“Sosyal Belediyecilik bu günler için var”

Bolu Belediyesi, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de gün geçtikçe yayılmaya devam eden Korona virüs (Covid-19) tehlikesine karşı halkının yanında olmaya devam ediyor. ‘Halktan aldıklarımızı halka geri vermenin vakti’ sloganıyla yola çıkan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, “Hep söylüyoruz, sosyal belediyecilik bugünler için var ve gün halktan aldıklarımızı halkla paylaşma günü. Bu kapsamda, Bolu Belediyesi olarak bugüne kadar 12.198 adet gıda kolisini ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ulaştırdık” dedi.

Korona virüs (Covid-19)  tehlikesinin ülkemizde ilk olarak görüldüğü günden itibaren halkının yanında olan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, son olarak suya yaptığı %60 indirimin ardından ihtiyaç sahibi vatandaşlara sosyal belediyeciliğin gereği olarak 12.198 adet gıda kolisi ulaştırdıklarını belirtti.

Bu güne kadar toplam 12.198 gıda kolisi yardımı

‘Halktan aldıklarımızı halka geri vermenin vakti’ sloganıyla yola çıkan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, yardımların artarak devam edeceğini belirterek; “Hep söylüyoruz sosyal belediyecilik bugünler için var ve gün halktan aldıklarımızı halkla paylaşma günü. Bugüne kadar Bolu Belediyesi olarak 12.198 adet gıda kolisini mahalle muhtarlarımızdan bize gelen listeler doğrultusunda ihtiyaç sahibi olduğunu tespit ettiğimiz ailelere ulaştırdık. Bolu Belediyesi bu süreçte nüfusuna oranla Türkiye’de en çok yardım yapan ve hayata geçirdiği birçok uygulama ile halkının yanında olan bir belediyedir” dedi.

Aş evinden 32 bin aileye sıcak yemek

Başkan Özcan, Bolu Belediyesi Aşevi’nin kapalı olması sebebiyle ihtiyaç sahiplerinin evlerine kadar sıcak yemek ulaştırdıklarının da altını çizerek; “Gıda kolisi yardımlarının yanı sıra Bolu Belediyesi Aşevi’nden de 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımız başta olmak üzere ihtiyacı olan her aileye sıcak yemek ulaştırıyoruz. Bu kapsamda da toplam 32.000 vatandaşımızın evlerine sıcak yemek ulaştırdık” diye konuştu.

Korona virüsle mücadelede en iyi illerden birisiyiz

Tüm bunların yanında Bolu Belediyesi olarak Korona virüs ile mücadelede, halkın sağlığını korumak için birçok çalışma yaptıklarını belirten Başkan Özcan; “Korona virüs ülkemizde göründüğü günden itibaren halkımızın sağlığı için hızla harekete geçen illerden birisi Bolu’dur. Bolu Belediyesi olarak bu virüsle mücadele kapsamında, vatandaşlarımızın yoğun olarak kullandığı, eczaneler, duraklar, bankalar, ATM’ler, pazaryerleri ve daha birçok ortak kullanım alanlarında dezenfeksiyon çalışmaları gerçekleştiriyoruz. Bu kapsamda bu güne kadar toplam 2 milyon 750 bin m2 kapalı, 3 milyon 500 bin m2 açık alanda ve yaklaşık 550 km cadde, sokak ve yollarda dezenfeksiyon çalışması yaptık ve yapmaya da devam ediyoruz. Ayrıca belediye meydanına 1 adet dezenfeksiyon tüneli kurduk ve bu sayede sokakta bulunan vatandaşlarımızın bu tünel ile kendilerini dezenfekte etmesini sağlıyoruz”

Bolu Belediyesi’nden 480 bin maske

Bolu Belediyesi olarak halkımızın maske sorunu yaşamaması üzerine harekete geçerek kendimiz maske üretimi gerçekleştirdik. Ürettiğimiz maskelerden bu güne kadar 480 bin adet dağıtım gerçekleştirdik.

Whatsappta Paylas Twitterda Paylaş