SARIYER AKADEMİ TÜRKİYE’YE YAYILIYOR

5/3/2020 | SOSYAL BELEDİYECİLİK UYGULAMALARI - TEKNOLOJİ VE DİJİTAL HİZMETLER
SARIYER AKADEMİ TÜRKİYE’YE YAYILIYOR

SARIYER AKADEMİ TÜRKİYE’YE YAYILIYOR

Sarıyer Belediyesi eğitim alanında büyük bir projeye daha imza atıyor. Sarıyer Akademi üzerinden LGS ve YKS’ye hazırlanan bütün öğrencilere uzaktan eğitim kapısını ücretsiz olarak açıyor. Bu adımla öğrencilerin yanı sıra veliler de rahat bir nefes alacak.

LGS, YKS ve rehberlik çalışmaları ile öğretmen eğitimlerinin yapıldığı, ücretsiz hizmet veren bir eğitim merkezi olan ve online altyapısını tamamlayan Sarıyer Akademi, koronavirüs salgını nedeniyle evlerde eğitim almak zorunda kalan öğrenciler için uygulamayı erkene alarak ilk giriş sınavını yaptı. Türkiye’nin her köşesindeki öğrencilerin sisteme ulaşabileceği ve sınavlara canlı derslerle hazırlanabileceği Online Akademi’de CHP’li belediyelerin iş birliği ile 49 il ve 121 ilçede eğitime devam edilirken 100 bin öğrenciye ulaşmak hedefleniyor.

 “Çocuklarımıza eğitimde fırsat eşitliği yaratmak için gece gündüz çalışıyoruz” diyen Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, “Yeni uygulama ile Edirne’den Van’a her çocuğa ulaşmak istediklerini” anlatan Şükrü Genç, Türkiye’de isteyen tüm öğrencilerin www.sariyerakademi.com üzerinden sisteme rahatlıkla girip sınavlara canlı derslerle hazırlanabileceklerinin müjdesini de verdi. 

BAŞVURULAR NASIL YAPILIYOR

Sarıyer Akademi, Uzaktan Eğitim Desteği için, LGS ve YKS’ ye hazırlanan öğrencilerin www.sariyerakademi.com dan online ders kayıt butonuna tıklayarak başvuru yapabilecek.

Whatsappta Paylas Twitterda Paylaş